Kış mevsimiyle birlikte ısıtma ürünlerine talep arttı, en çok elektrikli ürünler tercih edildi.

Kış mevsimi ülke genelinde artık kendisini iyiden iyiye hissettirirken, düşen hava sıcaklıklarıyla birlikte birçok bölgemizde ısınma doğal olarak en öncelikli ihtiyaç haline geliyor. Ayda 6 milyona yakın aktif ilan ve yüz binlerce ürün çeşidinin paylaşıldığı sahibinden.com’un Kasım ayı verilerine göre, kışın kendini göstermesiyle birlikte ısıtma ürünlerine olan ilgi son aylarda arttı.

Geniş ürün çeşidi ve fiyat seçenekleriyle çok sayıda ısıtma ürününü kullanıcılarının beğenisine sunan sahibinden.com’un verilerine göre, İkinci El ve Sıfır Alışveriş kategorisi altındaki ısıtma amaçlı kullanılan ürün ilanlarının toplamında Eylül, Ekim ve Kasım aylarını kapsayan 3 aylık dönemde %26’lık bir artış gerçekleşti. “Bahçe & Yapı Market” kategorisinde yer alan Isıtma alt kategorisindeki ilanlarda %51 oranında artış yaşanırken; “Elektrikli Ev Aletleri” kategorisi altındaki Isıtma, Soğutma & Havalandırma alt kategorisindeki ısıtma ürünlerinde de %25 oranında artış kaydedildi.

İlan sayısında en çok artış yaşanan ürünler incelendiğinde; ev ve küçük iş yerlerinde sıklıkla kullanılan Elektrikli Isıtıcı ilanları aynı dönemde %138 oranında artarken, Elektrikli Şömine ilanlarında %75 oranında artış görüldü. Doğalgaz Sobası ilanları %42’lük, Katalitik Soba ilanları da %84’lik artışla en fazla talep edilen ürünler arasında yerlerini aldılar.                                         

İlan sayısı en çok artan ürünler

Eylül - Kasım ilan artış oranı

Elektrikli Isıtıcı

138%

Elektrikli Şömine

75%

Doğalgaz Sobası

42%

Katalitik Soba

84%

Klima

28%

 

sahibinden.com hakkında
Aksoy Group bünyesinde 2000 yılında kurulan sahibinden.com, AR-GE merkezinde geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetlerle Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Temmuz 2018’de ayda 44,3 milyon kullanıcının 292 milyon kez ziyaret ederek, 8,9 milyar sayfa görüntülediği sahibinden.com; 650’den fazla çalışanı, 6 milyona yakın aktif ilanı ve yüz binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.