Mobilya sektöründe yaz hareketliliği

Mevsimselliğin etkisiyle, yeni mobilya alacaklar veya mobilyasını değiştirmek isteyenlerin sıfır ve ikinci el ürünlere olan ilgisi giderek artıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından mobilya sektörüne yönelik uygulamaya konulan KDV indirimi de sektörün hareketlenmesinde rol oynadı. Geniş ürün çeşidi ve fiyat seçenekleriyle çok sayıda mobilya ilanını kullanıcıları ile buluşturan sahibinden.com’un haziran ayı verilerine göre mobilya ilanlarına ilgi geçen yılın aynı dönemine göre %68 oranında arttı.

sahibinden.com’un haziran ayı verilerine göre, İkinci El ve Sıfır Alışveriş kategorisi altında yer alan Mobilya alt kategorisindeki Mutfak, Yemek Odası ve Tamamlayıcı Ürünlere ait ilanlara ilgi geçen yıla oranla %100’ün üzerinde artış gösterdi. Bunları %94 ile Yatak Odası, ve %68 ile Çocuk & Genç Odası takip etti.

sahibinden.com hakkındaAksoy Group bünyesinde 2000 yılında kurulan sahibinden.com, AR-GE merkezinde geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetlerle Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Mart 2019’da ayda 43,3 milyon kullanıcının 300,8 milyon kez ziyaret ederek, 9,7 milyar sayfa görüntülediği sahibinden.com; 600’den fazla çalışanı, 6 milyona yakın aktif ilanı ve yüz binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.