Okullar açıldı özel ders sektörü hareketlendi!

Türkiye’nin her yerinden öğretmen, eğitmen ve öğrencileri bir araya getiren sahibinden.com’un Ağustos ve Eylül ayı verilerine göre özel derslerdeki artış okulların açılması ile birlikte başladı. İlköğretim öğrencilerine yönelik özel ders ilanları Ağustos ayı ile karşılaştırıldığında Eylül’de %132 oranında artış gösterirken, lise ve üniversite sınavlarına hazırlık için verilen özel ders ilanlarında % 78 oranında artış kaydedildi. Aynı dönemde yabancı dil ders veren eğitmenlerin ilanlarında ise %92 oranında bir artış gözlendi.

Ayrıca sahibinden.com verilerine göre Eylül ayında “lise & üniversite hazırlık” kategorisindeki ilanların görüntülenmesi; önceki aya oranla %52, “ilköğretim” kategorisinde %109, “yabancı dil” kategorisinde ise %49 artış gösteriyor.

Kullanıcıların sahibinden.com’da yaptıkları özel ders aramalarında en çok kullanılan kelimeler ise sırasıyla “özel ders matematik”, “özel ders” ve “Almanca” olarak gerçekleşti.

sahibinden.com hakkında
Aksoy Group bünyesinde 2000 yılında kurulan sahibinden.com, AR-GE merkezinde geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetlerle Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Temmuz 2018’de ayda 44,3 milyon kullanıcının 292 milyon kez ziyaret ederek, 8,9 milyar sayfa görüntülediği sahibinden.com; 650’den fazla çalışanı, 6 milyona yakın aktif ilanı ve yüz binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.