sahibinden.com Ekim ayı verilerine göre; Konya’da en çok 3+1 daireler talep görüyor

Konya; tarım, sanayi, ticaret ve turizm potansiyelindeki artışla beraber büyümeye devam ediyor. Türkiye’nin en büyük yüz ölçümüne sahip olan şehrinde, artan yatırım olanakları ve ulaşım projelerinin hayata geçmesiyle birlikte, gayrimenkul sektöründe de hareketlilik yaşanıyor.

Emlak piyasasının nabzını tutan sahibinden.com’un Ekim ayı verilerine göre, tarihi ve kültürel konumuyla öne çıkan Konya’da, satılık daire tercihi 3+1 dairelerden yana oldu.  Konya’nın tarihi ilçeleri arasında yer alan Selçuklu, Karatay ve Meram sırasıyla en fazla daire satılan yerler oldu.

Konya kiralık dairelerde de satılık dairelerde olduğu gibi sırasıyla Selçuklu, Karatay ve Meram ilçelerini tercih etti. Konya’nın tüm ilçelerinin ortalama değerleri incelendiğinde, kiralık dairelerde en çok 3+1 daireler tercih edildi.

sahibinden.com hakkında
Aksoy Group bünyesinde 2000 yılında kurulan sahibinden.com, AR-GE merkezinde geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetlerle Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Temmuz 2018’de ayda 44,3 milyon kullanıcının 292 milyon kez ziyaret ederek, 8,9 milyar sayfa görüntülediği sahibinden.com; 650’den fazla çalışanı, 6 milyona yakın aktif ilanı ve yüz binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.