sahibinden.com Emlak Endeksi Ağustos verilerini açıkladı

sahibinden.com’un hazırladığı Emlak Endeksi Ağustos ayı sonuçlarına göre, Türkiye’de gayrimenkul sektörü artık sadece büyük şehirlerde değil, hemen her ilde büyüme kaydediyor. Ağustos ayında Türkiye genelinde satılık metrekare fiyatları bazında geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla en çok değer kazanan ilk 5 il %31,6’lık artışla Edirne, %25,3 ile Antalya, %25,2 ile Erzincan, %23,5 ile Samsun ve %21,4 ile Bingöl olarak kaydedildi. Bu illerde yaşanan değer artışında ulaşım projelerinin olumlu etkileri, gayrimenkul piyasasının nitelikli gelişimi ve bölgeye yapılan yatırımlar gibi pek çok faktör etkili oldu. Öte yandan Türkiye genelinde satılık metrekare fiyatı bazında Muğla %13,2 düşüşle en çok değer kaybeden il oldu.

Gayrimenkulün kalbi İstanbul…

Gayrimenkul sektörünün kalbinin attığı şehir İstanbul’da ise satılık konutların metrekare fiyatlarındaki en büyük artış %19’la Çatalca ilçesinde kaydedildi. Çatalca’yı takiben, Sarıyer %16,9, Bakırköy %14,7, Beyoğlu %14,3 ve Bahçelievler %12,8’lik oranda değer kazandı.

sahibinden.com hakkında
Aksoy Group bünyesinde 2000 yılında kurulan sahibinden.com, AR-GE merkezinde geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetlerle Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Temmuz 2018’de ayda 44,3 milyon kullanıcının 292 milyon kez ziyaret ederek, 8,9 milyar sayfa görüntülediği sahibinden.com; 650’den fazla çalışanı, 6 milyona yakın aktif ilanı ve yüz binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.