sahibinden.com’un 2018 ilan verilerine göre Turizm, yeme içme ve taşımacılık sektörlerinde iş ilanları arttı

Ayda 44 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren sahibinden.com, İş İlanları kategorisine dair ilan verilerini açıkladı. Bu veriler doğrultusunda 2018’de en çok çalışan aranan ilk 5 iş alanı; Restoran ve Konaklama, Lojistik ve Taşıma,  Ofis Yönetimi ve İdari İşler, Part Time ve Ek İş Fırsatları ve Satış oldu. sahibinden.com kullanıcılarıysa iş ararken sırasıyla en çok evlere iş, şoför, sekreter, bahçıvan ve iş ilanları kelimelerini kullandı. En çok iş ilanı incelenen gün 9 Ekim, Salı oldu.

Turist geldi Restoran ve Konaklama’da ilanlar arttı
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Kasım ayı verilerine göre Ocak-Kasım döneminde ülkemizi ziyaret eden yabancı turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre %22,25 arttı. Turizm sektörü açısından verimli bir yıl olan 2018’de, sahibinden.com ilan verilerine göre Restoran ve Konaklama en çok ilan verilen iş alanı olurken, bu kategoride geçen yıla oranla %13’lük bir artış yaşandı.

sahibinden.com’da 2018 yılında en çok ilan girilen iş ilanları incelendiğinde; Türkiye’nin coğrafi konum avantajına bağlı olarak Lojistik ve Taşıma sektöründe sahip olduğu güçlü pozisyonun istihdam verilerine de yansıdığı görüldü. Lojistik ve Taşıma’yı Yönetici asistanı, Sekreter, Bina Yönetimi, Temizlik Görevlisi gibi alt başlıkların yer aldığı Ofis Yönetimi ve İdari İşler ile sirkülasyonun yoğun olduğu sektörler için yarı zamanlı iş ilanlarının yer aldığı Part Time ve Ek iş Fırsatları takip etti.

sahibinden.com hakkında
Aksoy Group bünyesinde 2000 yılında kurulan sahibinden.com, AR-GE merkezinde geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetlerle Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Temmuz 2018’de ayda 44,3 milyon kullanıcının 292 milyon kez ziyaret ederek, 8,9 milyar sayfa görüntülediği sahibinden.com; 600’den fazla çalışanı, 6 milyona yakın aktif ilanı ve yüz binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.