Ülkeyi saran kar yağışı kayak ve snowboard ürünlerine ilgiyi artırdı

Kayak merkezlerinde kar kalınlıklarının artması ve sömestr tatilinin yaklaşmasıyla birlikte kayak malzemeleri alışverişlerinde hareketlilik yaşanıyor. Ayda 6 milyona yakın aktif ilan ve yüz binlerce ürün çeşidinin paylaşıldığı sahibinden.com’un Aralık ayı verilerine göre, kış turizminin vazgeçilmez ekipmanları arasında yer alan kayak ve snowboard ürünlerinin ilanları Ekim, Kasım ve Aralık ayını kapsayan 3 aylık dönemde %184 oranında arttı. Kayak kelimesini aratarak kış sporu ürünlerinin ilanlarına bakmak isteyenlerin sayısıysa Aralık ayında bir önceki aya oranla %92 arttı.

Kayak ve snowboard sporuna ait ürünlerin farklı fiyat alternatifleriyle yer aldığı sahibinden.com’un İkinci El ve Sıfır Alışveriş kategorisi altındaki Kayak alt kategorisindeki ürün satışlarında son 3 ayda %165, Snowboard alt kategorisinde ise %207 oranında artış yaşandı.

sahibinden.com hakkında
Aksoy Group bünyesinde 2000 yılında kurulan sahibinden.com, AR-GE merkezinde geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetlerle Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Temmuz 2018’de ayda 44,3 milyon kullanıcının 292 milyon kez ziyaret ederek, 8,9 milyar sayfa görüntülediği sahibinden.com; 600’den fazla çalışanı, 6 milyona yakın aktif ilanı ve yüz binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.