Eğitim dünyası ve moda dünyası Toplum Gönüllüsü gençler için bir arada

Gençliğin enerjisini toplumsal faydaya dönüştürmeyi amaçlayan Toplum Gönüllüleri Vakfı’nı (TOG) desteklemek amacıyla Sainte Pulchérie Fransız Lisesi ve Cacharel yepyeni bir iş birliği hayata geçiriyor.  Yarışma kapsamında seçilen tasarımların açıklanacağı 19 Nisan 2018 akşamı düzenlenecek ödül töreninde satışa sunulacak Cacharel aksesuarlarından elde edilen gelirin tamamı Toplum Gönüllüleri Vakfı'na (TOG) bağışlanacak. 

Bu iş birliği kapsamında düzenlenen ve Sainte Pulchérie Fransız Lisesi öğrencilerinin katıldığı tasarım yarışmasıyla öğrenciler; tasarım dünyasını kavrama, profesyonel isimlerden moda tasarımının inceliklerini öğrenme ve belki de şimdiye dek keşfetmedikleri yeteneklerini açığa çıkarma imkânı buldular. Yarışmaya katılan 9. sınıf öğrencileri, görsel sanatlar öğretmenleri ile Cacharel'in Baş Tasarımcısının verdiği fikir ve yönlendirmelerden yola çıkarak, Cacharel markasının ve “denim”in doğduğu yer olan Fransa'nın Nîmes şehrinden esinlendiler. Bu muhteşem şehirden ilham alarak yarattıkları desenlerini “Köklere dönüş, Nîmes” konseptiyle Sonbahar/Kış tasarımlarına aktardılar. 

Jüri üyeleri 

Mehmet Y. Yılmaz, Jüri Başkanı

Akasya Asıltürkmen (Oyuncu)

Ayşe Boyner (Beymen Satın Alma Müdürü)

Ayşe Kucuroğlu

Burcu Esmersoy

Elif Mısırlı (Moda tasarımcısı)

Ferhan İstanbullu (Gazeteci)

Gülen Yelmen (Harper's Bazaar)

Hakan Turpçu (Sabah Gazetesi)

Huban Ayşem (Posta Gazetesi)

Muammer Kapucuoğlu (Klass Magazin)

Mukaddes Kaya (Be Style Magazine)

Özge Zeki (Cosmopolitan)

Özgür Masur (Moda Tasarımcısı)

Pelin Kaya (Sabah Gazetesi, Marie-Claire)

Sarp Evliyagil (Müze Evliyagil kurucusu)

Sermet Severöz (Habertürk)

Ulaş Kaya (İş Adamı)

Yazgülü Aldoğan (Posta Gazetesi)

Yeşim Nur Mantaş (Hello)


TOG Hakkında:

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) gençliğin enerjisini toplumsal faydaya dönüştürmeyi amaçlayan bir değişim ve dönüşüm projesi. Aralık 2002’de kurulan vakıf, gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde toplumsal barış, dayanışma ve değişimi amaçlıyor. Toplum Gönüllüsü gençler, Türkiye’nin 81 ilinde üniversitelerinde 133 adet öğrenci kulübü, topluluğu veya grubu olarak bir araya gelerek, belirledikleri ihtiyaçlara göre sayısı sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiriyor. Bu projeler, sadece topluma katkı sağlamakla kalmıyor, gençlerin sorumluluk sahibi aktif bireyler olmalarını sağlayarak kişisel gelişimlerini de destekliyor. Gençler tüm projeleri, vakfın ilkeleri olan farklılıklara saygı, şeffaflık ve hesap verebilirlik, yerel katılım, ekip çalışması, yaşam boyu öğrenme ve sosyal girişimcilik ilkeleri çerçevesinde hayata geçiriyor. Vakıf tüm çalışmalarıyla çevresindeki sorunlara çözüm üretebilen, kendine güvenli, girişimci ve duyarlı bir gençliğin oluşumuna katkıda bulunmayı hedefliyor. 2017 yılında, Türkiye’nin dört bir yanından 74.613 gencin katılımıyla 1.839 yerel, ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projesi/etkinliği/kampanyası gerçekleştiren Toplum Gönüllüleri, yerel kaynağı da harekete geçirerek yerel halkın katılımını sağladılar. Geçtiğimiz yıl 872 akran eğitimi alan ve bu eğitimlerle güçlenen gençler 825.920 kişiye çok çeşitli alanlarda hizmet götürmeyi başardılar. www.tog.org.tr

İlgili Kişi:
Irmak Kaleli (İletişim Koordinatörü)
Telefon: 0 533 5788291
E-posta:  irmak.kaleli@tog.org.tr