United Colors Of Benetton’dan Milano Moda Haftası’na özel sergi: “Her Yerde Renk Var!”

United Colors of Benetton, “İlkbahar-Yaz 18” koleksiyonunu, Milano Moda haftasıyla eşzamanlı olarak tanıttı. Renklerin öyküsünün anlatıldığı “Her Yerde Renk Var” sergisi, 24-28 Eylül tarihleri ​​arasında Triennale Tasarım Müzesi'nde gerçekleştiriliyor. Küratörlüğünü Benetton'un iletişim ve araştırma merkezi Fabrica’nın üstlendiği serginin süprizi ise Günlük şıklığı İtalyan stiliyle yorumlayan ve birbiriyle uyumlu değiştirilebilir kombin seçenekleri sunan Benetton “İlkbahar – Yaz 18” koleksiyonunun, ziyaretçi rolüne girmiş oyuncuların üzerinde de görülebilmesiydi.

Sam Baron'un liderliğindeki Fabrica tasarımcılarından oluşan ekibin küratörlüğünü yaptığı sergide; 20 yılı aşkın süredir Fabrica bünyesinde tasarlanan interaktif enstalasyonlar, videolar, posterler, müzikler, fotoğraflar, illüstrasyonlar, objeler ve performanslar yer alıyor. Benetton, Fabrica’nın geniş bir yelpazede editöryal ve yaratıcı tasarımlarının yer aldığı “Her Yerde Renk Var” sergisiyle; tasarım, sanat ve toplumun etkileşim ve diyalog içine girdiği bir alanda sahip olduğu mirası onurlandırıyor. 

Sergide; Fabrica’da yetişen sanatçılardan Amerikalı Andy Rementer'in pop art illüstrasyonları, Giorgia Zanellato ve Daniele Bortotto'nun enstalasyonları, Güney Afrikalı fotoğraf sanatçısı Pieter Hugo’nun projesi ve İspanyol Jaime Hayon ile Ukraynalı Anna Kulachek'in grafik çalışmaları yer aldı.

Serginin açılış videosu için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://we.tl/bYuOjM73nU