SAHA Derneği, Bağımsız Sanat İnisiyatiflerine fon sağlamaya devam ediyor

Çağdaş sanat ve sanatçıların desteklenmesi amacıyla faaliyetlerini sürdüren SAHA Derneği, “Bağımsız Sanat İnisiyatiflerinin Sürdürülebilirliğine Yönelik Destek Fonu” kapsamında, 2018–2019 döneminde 5 inisiyatife fon sağlayacağını duyurdu.

Fona başvurmak için, güncel sanat alanında faaliyet gösteren bağımsız ve kâr amacı gütmeyen yapıdaki inisiyatifin programlar için kullandığı daimi bir mekân ya da mecranın bulunması ve inisiyatifin yıl boyunca düzenli olarak kamuya açık, ücretsiz sanat programları yürütmesi şartı aranıyor. Fon için applications@saha.org.tr adresine e-posta yoluyla yapılabilecek başvurular, 2 Kasım 2018 Cuma günü saat 17:00’ye kadar devam edecek, sonuçlar 3 Aralık 2018 tarihinde açıklanacak.

Bağımsız Sanat İnisiyatiflerinin Sürdürülebilirliğine Yönelik Destek Fonu, SAHA Derneği tarafından kâr amacı gütmeyen bağımsız sanat inisiyatiflerinin gelişimine katkıda bulunmak, kamuya açık program ve etkinliklerinin sürekliliğini desteklemek amacıyla kuruldu. Fon kapsamında 2014-2015 döneminde 5533, Pasaj ve Torun’a; 2015-2016 döneminde Apartman Projesi, BAS, m-est, Torun ve Videoist’e; 2016-2017 döneminde Corridor Project Space, MARS, Orta Format, Space Debris ve TOZ Artist Run Space’e ve 2017-2018 döneminde ise Loading, MARS, OJ, Orta Format ve Tasarım Bakkalı’na destek sağladı.

Başvuru belgeleri ve detaylar için tıklayın

SAHA Derneği
Kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olarak, çağdaş sanatı destekleme amacında birleşen bir grup sanatsever tarafından 2011 yılında kuruldu. Dernek, Türkiye çağdaş sanatının tanınırlığını ve bilinirliğini artırmak amacıyla, bu doğrultudaki projelere karşılıksız destek veriyor. Evrensel değerlere saygılı ve demokratik duruşuyla, Türkiye çağdaş sanatı için özgür bir “saha” oluşturulmasını misyon ediniyor.