SAHA Derneği, bağımsız sanat inisiyatiflerinin sürdürülebilirliğine yönelik destek fonu sağlıyor.

SAHA Derneği, Bağımsız Sanat İnisiyatiflerinin Sürdürülebilirliğine Yönelik Destek Fonu kapsamında, 2017–2018 döneminde, 5 inisiyatife toplam 75.000 TL fon sağlamayı planlıyor. Her biri en fazla 15.000 TL olacak fona başvurmak için, güncel sanat alanında faaliyet gösteren bağımsız ve kâr amacı gütmeyen yapıdaki inisiyatifin sürekli etkinlik düzenlenebilecek bir mekânının bulunması ve sene boyunca düzenli olarak kamuya açık program yapması şartı aranıyor. Fon için info@saha.org.tr adresine e-posta yoluyla yapılabilecek başvurular, 6 Ekim 2017 Cuma günü saat 17:00’ye kadar devam edecek, sonuçlar 30 Ekim 2017 tarihinde açıklanacak.

Bu fon, SAHA tarafından kâr amacı gütmeyen bağımsız sanat inisiyatiflerinin gelişimine katkıda bulunmak, kamuya açık program ve etkinliklerinin sürekliliğini desteklemek amacıyla kuruldu. 2016–2017 döneminde de 5 bağımsız sanat inisiyatifine (Corridor Project Space, MARS, Orta Format, Space Debris ve TOZ Artist Run Space) SAHA tarafından toplam 70.000 TL tutarında destek verdi.

 

SAHA Derneği: Kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olarak, çağdaş sanatı destekleme amacında birleşen bir grup sanatsever tarafından 2011 yılında kuruldu. Dernek, Türkiye çağdaş sanatının tanınırlığını ve bilinirliğini artırmak amacıyla, bu doğrultudaki projelere karşılıksız destek veriyor. Evrensel değerlere saygılı ve demokratik duruşuyla, Türkiye çağdaş sanatı için özgür bir “saha” oluşturulmasını misyon ediniyor.

Başvuru belgeleri ve detaylar için tıklayın

 

www.saha.org.tr

facebook.com/SAHA-Dernegi

twitter.com/SAHA