SAHA’dan “Mahalla Festival”e Türkiye’den davet edilen 8 sanatçıya destek.

Çağdaş sanat ve sanatçıların desteklenmesi amacıyla faaliyetlerini sürdüren SAHA Derneği, 17- 25 Kasım 2018 tarihlerinde Malta’da düzenlenen Mahalla Festival için Türkiye’den davet edilen 8 sanatçının yeni eser üretimine destek veriyor. Sergiye davet edilen sanatçılar Antonio Cosentino, Eda Gecikmez, Cengiz Tekin, Erkan Özgen, Murat Germen, Güneş Terkol, Raziye Kubat ve Mathilde Melek An’ın eserleri, MUZA National Community Art Museum ve Museum Fortress Builders’da sergileniyor.

Diyalog Derneği tarafından, Sabine Küper-Büsch ve Thomas Büsch küratörlüğünde düzenlenen Mahalla Festival, film, edebiyat, güncel sanat, yuvarlak masa tartışmaları ve çeşitli etkinlikler çerçevesinde yerel ve uluslararası sanatçıları bir araya getirerek izleyiciyi yeni toplulukları keşfetmeye yönlendiriyor. Malta’nın Valetta, St. Lucija ve Zabbar gibi çeşitli bölgelerine yayılan festival; sergi, konser, performans, gösterimler ve konuşmalar aracılığıyla dil ve göç, toplumlar ve çeşitlilik, yeni şehir kültürleri, mobil yurttaşlık ve toplumların gelecek talepleri gibi konuları irdeliyor.

SAHA Derneği
Kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olarak, çağdaş sanatı destekleme amacında birleşen bir grup sanatsever tarafından 2011 yılında kuruldu. Dernek, Türkiye çağdaş sanatının tanınırlığını ve bilinirliğini artırmak amacıyla, bu doğrultudaki projelere karşılıksız destek veriyor. Evrensel değerlere saygılı ve demokratik duruşuyla, Türkiye çağdaş sanatı için özgür bir “saha” oluşturulmasını misyon ediniyor.

www.saha.org.tr

facebook.com/SAHA-Dernegi

twitter.com/SAHA