LiteratürdeBiz

“Nasıl bir kuruluş olduğunuza ya da olmak istediğinize karar vermek cesaret gerektirir. Gerçek kişiliğinizle aranızda duran gereksiz özellikleri bünyenizden atmak cesaret gerektirir, kendiniz olmak, kimseye benzememek ve halkın karşısına çıkıp biz buyuz ve bunun için varız demek, cesaret gerektirir.”
Literatürde Biz

PR’ın A ve B’si

Biz, Türkiye’nin ilk halkla ilişkiler şirketi A&B İletişim olarak, ilkelerimizi, hayata, mesleğimize ve hizmet verdiğimiz kurumlara bakışımızı yansıtan projelerimizden bazılarını “PR’ın A ve B’si” isimli kitapta topladık. Kitaptan edinmek için lütfen: [email protected]

“Biz, A&B İletişim olarak 23 yıl birlikte çalıştığımız, aynı hedefe yürüdüğümüz MAVİ’nin ontolojisinde yer almakla sadece gurur duyarız.”
Literatürde Biz

MAVİ ANTOLOJİ

Yirmibeş yıllık ve uluslararası bir markalaşma öyküsünü merak ediyorsanız bu kitabın içinde ayrıca A&B İletişim’in sunduğu başarılı iş ortaklığının kalıcı izlerini de bulabilirsiniz.

“İnsan sürekli kendine ve başkalarına acı veren davranışlarının nedenini anlamasa da yapar. Bu da kendisinin aslında ne istediğini, neyi önemsediğini anlamayı zora sokar.”
Literatürde Biz

MANAGING CRISES BEFORE THEY HAPPEN

Boğaziçi Hazır Giyim A.Ş.’nin Türkiye’de temsil ettiği United Colors of Benetton’un 1998 yılında gerçekleştirdiği ve bizim de bir parçası olduğumuz “Renklerimizden Vazgeçiyoruz” projesi, American Management Association (AMACOM) tarafından New York’ta, 2001 yılında yayımlandı. Yazar I. Mitroff ve Gus Anagnos’un kaleme aldığı bu kitapta, “Example 1: Benetton-Turkey” başlığıyla ve örnek inceleme olarak yer aldı. Kriz yönetimine dair bir metodoloji de sunan bu kitabı on-line PDF olarak edinebilirsiniz.

“Leprasız Bir Dünya İçin Elele”
Literatürde Biz

INTERNATIONAL PUBLIC RELATIONS, 1995 Edition

Beymen ve prestij dergisi Status’un Cüzamla Savaş Derneği’nin işbirliğiyle 1984 yılında hayata geçirdiği “Leprasız Bir Dünya İçin El Ele” kampanyası; IPRA Genel Sekreteri Sam Black’in, ilk basımı 1995 yılında yayımlanan “International Public Relations” kitabında yer alan 40 başarılı projeden biri olmuştu. Bu kitabı on-line PDF olarak edinebilirsiniz.

Bu kitap Prof. Dr. Alaeddin Asna anısına gerçekleştirilen "Dijital Gerçeklikte Halkla İlişkilerin Evrimi" konulu iki gün süren çalıştayda yer alan konukların konuşmalarının yer aldığı bir çalışmadır. Halkla İlişkiler alanına, bu mesleğe, alanda çalışan akademisyenlere ve tüm okuyuculara katkı yapması amacımızı koruyarak keyifli okumalar dileriz.
Literatürde Biz

Dijital Gerçeklikte Halkla İlişkilerin Evrimi

Bu kitap Prof. Dr. Alaeddin Asna anısına gerçekleştirilen “Dijital Gerçeklikte Halkla İlişkilerin Evrimi” konulu iki gün süren çalıştayda yer alan konukların konuşmalarının yer aldığı bir çalışmadır. Halkla İlişkiler alanına, bu mesleğe, alanda çalışan akademisyenlere ve tüm okuyuculara katkı yapması amacımızı koruyarak keyifli okumalar dileriz.

PDF OLARAK İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İletişimin sürdürülebilirliği ise; iletişimin uzun vadeli olması, sonuç odaklı yaklaşım taşıması, toplumsal duyarlılık içermesi, paydaş ilişkilerini yönetmesi, zamana göre değişim göstermesi, ölçümlenmesi ve uzmanlık gerektirmesi gibi özelliklerinin bulunması ile özünde sürdürülebilir olmasını ifade eder.
Literatürde Biz

Türkiye İletişim Araştırmaları Dergisi

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinin düzenli yayını olan Türkiye İletişim Araştırmaları Dergisi  Hocamız Prof. Dr. Alaeddin Asna anısına yayınlanan özel sayısının konusunu “Sürdürülebilirlik ve Halkla İlişkiler” olarak belirledi.

PDF OLARAK İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ