Biz Kimiz

“Sadece daha iyi bir yaşam hedefiyle hareket eden ve bunu sürdürülebilir çözümlerle ortaya koyan bir grubuz. Üstelik bunu 45 yıldır hiç bitmeyen bir enerjiyle savunuyoruz.”

Daha iyi bir yaşam için iletişimin en etkili ve sonuca ulaştıran temel unsurlardan biri olduğuna inanıyoruz ve bunu karar verici tüm taraflara anlatabilmeyi bir gelecek hayali olarak sürdürüyoruz.

Bu adımlarla ilerlemenin yöntemini, yaşam temelli yaklaşımımızda olduğu kadar pozitif bilimlerin analitik düşünme özelliğinde ve metodlarında bulduk.

Bizim şeffaf, gerçek ve kanıtlanmış olmamız temel değerlerimizde varlık buluyor. Çünkü iletişimin bir ve tek amacının dünya barışı ve uzlaşma metodu olduğuna, ayrıca birlikte yaşama ve toplumu gözetme kültürüne hizmet ettiğine sonuna kadar inanıyoruz.

Biz, esas olan vicdan ve hakkaniyet, teminatı ise ifade özgürlüğü demeye devam edeceğiz.

Bunu gerçekleştirmenin reçetesini tıpkı doğadaki dört elementin oluşturduğu sihirli çemberin renkleri gibi, insandan oluşan toplumda, gerçekle işbirliği yapmaktan başkasını öncelemeyen amacımızda, şeffaf ve cesur yürüttüğümüz süreçte ve kültürel değerlere katkıdan elde ettiğimiz sonuçta buluyoruz. Bizim beşinci elementimiz, sizsiniz. Siz ve paydaşlarımız…

Bu aynı zamanda bir uyum öyküsü. Şirketimizin kurucusu ve uyumun daimi koruyucusu Alaeddin Asna 1974 yılında Cağaloğlu’nda Talas Han’ın bir odasında A&B Halkla İlişkiler firmasını kurdu. Devamındaki üç yılda firma başarılı işler gerçekleştirip büyümeye başlayınca Teşvikiye’de daha geniş bir mekana taşındı ve bir daha da o semten ayrılmadı. 1995 yılında Prof.Alaeddin Asna Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi’ne Dekan olarak atanınca, aynı yıl öğrencisi, eşi ve iş arkadaşı Sibel Asna şirketi devraldı. O günden beri değişimi, sürekli değişim ve yenilenmeyi kendimize düstur edinerek A&B İletişim Anonim Şirketi olarak yolumuza devam ettik.

 

Yolda yanımıza en az bizim kadar şeffaf ve cesur stratejik ortaklar, kardeş kuruluşlar edindik. Dünya çapında kültürel çalışmalara destek ağı oluşturmada Bolton & Quinn’le, kriz yönetimine strateji kurmada Navigate Response’la birlikte çalışıyoruz.

Kısa Öykümüz

"daha iyi bir yaşam"