Basın Odası

A&B’NİN 45. YILINDA HOCAMIZ PROF. DR. ALÂEDDİN ASNA’NIN ANISINA, İZMİR EGE ÜNİVERSİTESİ’NDEYİZ

“Yeni Zamanlar ve Halkla İlişkiler Sempozyumu”
29 – 30 Nisan 2020’de Ege Üniversitesi’nde yapılacak.

İletişim sektöründe 45 yıldır hizmet veren A&B İletişim, kurucusu Prof. Dr. Alâeddin Asna anısına düzenlediği sempozyumlar dizisinin dördüncüsünü Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğiyle İzmir’de gerçekleştirecek.

29 – 30 Nisan 2020 tarihlerinde düzenlenecek olan ve mesleki eğitimi geliştirmeyi, iş dünyasıyla üniversiteyi yakınlaştırmayı amaçlayan “Yeni Zamanlar ve Halkla İlişkiler” konulu Sempozyum’da bu defa “İletişim Eğitiminin Geleceği” tartışılacak.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mine Saran, dördüncü kez düzenlenecek olan sempozyumda hedeflerinin, dijital, siyasal, ekonomik ve toplumsal bir dönüşüm halinde olan dünyada, iletişim disiplininde eğitimin ne yöne evrilmesi gerektiği konusuna çözüm önerileri getirmek, olduğunu söyledi.

A&B İletişim Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Asna ise, artık günümüzde halkla ilişkiler eğitiminin yeni çağın gereklerine bir an önce uyumlu hale getirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Bu sempozyumda, meslek uygulayıcılarının çağı yakalamakta karşılaştıkları zorluklardan, teknolojik, çevresel ve etik sorunlardan hareketle, iletişim fakültelerinin eğitim programlarında yapılması gereken yenilikler, somut çözüm önerileri ve uygulamaları tüm yönleriyle ele almayı hedeflediklerini belirtti.

Prof. Dr. Alâeddin Asna Sempozyumlar Dizisi Hakkında:

  • Dizisinin ilki 2017 yılında 27 konuşmacı ve 450 dinleyicinin katılımıyla Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yapıldı ve “Dijital Gerçeklikte Halkla İlişkilerin Evrimi” tartışıldı.
  • 2018 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde düzenlenen “Yeni Zamanlar ve Halkla İlişkiler” konulu 2 günlük etkinlikte ise 19 akademisyen, 1 yüksek lisans ve 3 doktora öğrencisi, toplam 19 bildiri sundu.
  • Üçüncü etkinlik 2019 Nisan’ında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nde yapıldı. “Post Truth” ve “Halkla İlişkiler” ilişkisinin kültür, siyaset, yeni medya ve etik ekseninde tartışıldığı sempozyuma, 27 üniversiteden akademisyenler, 41 bildiri ile katıldı.
  • Sempozyumlar dizisiyle ilgili tüm bilgilere konferans.ab-pr.com adresinden ulaşılabilir.

Ayrıntılı bilgi almak için

Güler Akın
A&B İletişim
Valikonağı Cd 73/5 Nişantaşı 34371 İstanbul
(0212) 233 22 38 | (0542) 241 85 29
[email protected] www.ab-pr.com