Basın Odası

ALTERNATİF BANK GENEL MÜDÜR YARDIMCISI’NA İKİ ÖDÜL BİRDEN

Alternatif Bank’ın Bilgi Teknolojileri ve Dijital Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Esra Beyzadeoğlu, yurt içi ve yurt dışından iki önemli ödülün sahibi oldu. Esra Beyzadeoğlu,  Amerikan İş Dünyası Ödülleri kapsamında verilen ‘Stevie Awards For Women In Business’ kategorisinde ödüle layık görülürken; IDC Türkiye Teknoloji Sektöründe Kadınlar Ödül Programı’nda ise ‘Yılın Kadın CIO’su seçildi.

Marka dönüşümünün ardından yenilenen stratejisiyle önemli çalışmalara imza atan Alternatif Bank, dijitalleşme alanında gerçekleştirdiği projelerle de hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Dijital projelere liderlik eden Alternatif Bank Bilgi Teknolojileri ve Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Esra Beyzadeoğlu, bu yıl 16.’sı gerçekleştirilen Amerikan İş Dünyası Ödülleri kapsamında, birçok kategoride yılın başarılı yöneticilerinin ödüllendirildiği ‘Stevie Awards For Women In Business’ta bankacılık ve finansal servisler alanında bronz ödüle layık görüldü. IDC Türkiye Teknoloji Sektöründe Kadınlar Ödülleri’nde ise ‘Yılın Kadın CIO’su oldu.

Alınan ödüllerle ilgili olarak Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, şunları söyledi: “Amerikan İş Dünyası Ödülleri kapsamında, uluslararası saygınlığa sahip ‘Stevie Awards For Women In Business’ kategorisinde Bilgi Teknolojileri ve Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcımız Esra Beyzadeoğlu’nun ödüle layık görülmesinden gurur duyduk. Bununla birlikte IDC Türkiye tarafından da ‘Yılın Kadın CIO’su seçilmesi bankamız adına mutluluk verici bir gelişme oldu. Esra Hanım’ı aldığı ödüllerden ve bankamızın adını önemli platformlarda temsil etmesinden dolayı tebrik ediyorum. Alternatif Bank olarak, güçlü yönetim kadromuz, basiretli iş yapma kültürümüzle yeni başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyorum.” dedi.

Alternatif Bank Bilgi Teknolojileri ve Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Esra Beyzadeoğlu ise; “Alternatif Bank olarak, bilgi teknolojileri alanında da önemli çalışmalara imza atıyoruz. Dijital dönüşümün gereklerine uygun olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına çözümler sunan ve danışman banka anlayışımızla önümüzdeki dönemde de farkımızı hissettirecek projelerimiz olacak. Bu kapsamda alınan ödüller motivasyonumuzu artırırken müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için hedeflerimizi hep daha yukarıya taşıyor’’ diyerek ödüllerden duyduğu mutluluğu ifade etti. 

Ayrıntılı bilgi için;
Kaan Ölçer / A&B İletişim
Tel: 0(212) 233 22 38
E-posta: [email protected]

Alternatif Bank Hakkında:
Alternatif Bank Türk bankacılık sektörüne 1991 yılında katıldı. 2013 yılında The Commercial Bank (P.S.Q.C.) yüzde 75 ile bankanın hâkim hissedarı oldu. 2016 yılı sonundaki hisse devrinin ardından The Commercial Bank Alternatif Bank’ın tek sermayedarı haline geldi.  Katar’ın ilk özel bankası olan The Commercial Bank, bölgesinde öncü ve saygın bir finans kurumudur. “Kusursuz hizmet” anlayışı ile bankacılık alanındaki uzmanlıklarını 50 danışman şubesi, 1000’e yakın uzman çalışanı aracılığıyla müşterilerine sunan Alternatif Bank, Türk ekonomisinde kısa vadede istihdam ve üretim yaratacak pek çok projeye finansman sağlayarak, reel ekonomiye destek olmayı ve müşterileriyle «beraber büyümeyi» hedeflemektedir. Bankanın konsolide aktif büyüklüğü 30.09.2018 itibarıyla 29,3 milyar TL’dir. www.alternatifbank.com.tr