Basın Odası

ALTERNATİF BANK YÖNETİMİNE DENEYİMLİ İSİM

Alternatif Bank’ta Kurumsal ve Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine deneyimli isim Yeşim Şimşek atandı.

Gerçekleştirdiği marka değişimi ve yenilenen vizyonuyla müşterilerine özel bir bankacılık deneyimi yaşatmayı amaçlayan Alternatif Bank, yönetim kadrosunu önemli bir isimle güçlendirdi. Alternatif Bank’ın kurumsal bankacılık ve üst gelir grubuna yönelik bireysel bankacılık faaliyetlerini sektördeki önemli tecrübesiyle Yeşim Şimşek yürütecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür,  “Kurumsal bankacılık çatısı altında sunduğumuz hizmetlerimizin kalitesini ve müşterilerimizin memnuniyetini çok önemsiyoruz. Bu alanda yetkin bir danışmanlık hizmeti vermeyi ve müşterilerin tüm finansal ihtiyaçlarına özel çözümler üretmeyi hedefliyoruz. Kurumsal ve bireysel bankacılıktan sorumlu yeni genel müdür yardımcısı olarak aramıza katılan Yeşim Şimşek’in birikimiyle hedeflerimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyor, kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.” dedi.

Yeşim Şimşek ise; “Danışman banka iddiasını her geçen gün büyüten Alternatif Bank Ailesi’ne katılmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Alanında tecrübeli, yetkin ve dinamik yönetim kadromuzla kurumsal ve bireysel bankacılığı “Birlikte Hep İleri” taşıyacağımıza eminim.” dedi.

Yeşim Şimşek Hakkında
Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Yeşim Şimşek, kariyerine başladığı 1986’dan 2001 yılına kadar çeşitli bankalarda görev aldı. 2001 yılında katıldığı Garanti Bankası’nda 2004’e kadar Gebze Ticari ve 1. Levent Ticari şubelerinde şube müdürlüğü, 2004 – 2013 arasında İstanbul’da bölge müdürlüğü görevlerinde bulundu. Şimşek, son olarak 2013 – 2018 Mayıs tarihleri arasında Garanti Bankası’nın Ticari Bankacılık Pazarlama Koordinatörlüğü görevini üstlendi.

Ayrıntılı bilgi için;
Kaan Ölçer / A&B İletişim
Tel: 0 (212) 233 22 38
E-posta: [email protected]

Alternatif Bank Hakkında:
Alternatif Bank Türk bankacılık sektörüne 1991 yılında katıldı. 2013 yılında The Commercial Bank (P.S.Q.C.) yüzde 75 ile bankanın hâkim hissedarı oldu. 2016 yılı sonundaki hisse devrinin ardından The Commercial Bank Alternatif Bank’ın tek sermayedarı haline geldi.  Katar’ın ilk özel bankası olan The Commercial Bank, bölgesinde öncü ve saygın bir finans kurumudur. “Kusursuz hizmet” anlayışı ile bankacılık alanındaki uzmanlıklarını 50 danışman şubesi, 1000’e yakın uzman çalışanı aracılığıyla müşterilerine sunan Alternatif Bank, Türk ekonomisinde kısa vadede istihdam ve üretim yaratacak pek çok projeye finansman sağlayarak, reel ekonomiye destek olmayı ve müşterileriyle «beraber büyümeyi» hedeflemektedir. Bankanın konsolide aktif büyüklüğü 30.06.2018 itibarıyla 25,6 milyar TL’dir. www.alternatifbank.com.tr

The Commercial Bank Hakkında:
The Commercial Bank’ın 30.06.2018 itibarıyla toplam aktifleri 139,9 milyar Katar Riyali’ne (yaklaşık 188 milyar TL) ulaşmaktadır. Bir ticaret bankası olarak kurumsal, bireysel ve yatırım bankacılığı alanlarında tüm bankacılık hizmetlerinin yanında, Katar’da Diners Club ayrıcalıklarını münhasır olarak sunmaktadır. Bankanın ülke genelinde hizmet veren 29 şubesi ve 179 ATM’si bulunmaktadır. Kurulduğu 1974 yılından bu yana her sene kârlılığını sürdüren bankanın, kuvvetli özkaynakları, teknoloji ve insan kaynakları yatırımları, sürekli büyüme için güçlü yapıyı oluşturmaktadır. İzlediği başarılı büyüme politikası kapsamında, 2013’te Türkiye’de Alternatif Bank’ın çoğunluk hissesini alan The Commercial Bank, 19 Aralık 2016’da gerçekleşen satış ile bankanın yüzde 100 hissedarı olmuştur. Başarılı ürün çeşitlendirme stratejisi Commercial Bank’ın Körfez Ülkeleri İşbirliği Konseyi’ndeki (GCC) etkisini, Umman’da National Bank of Oman (NBO) ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde United Arab Bank (UAB) işbirlikleri ile genişletmiştir. www.cbq.qa