Basın Odası

ALTERNATİF BANK’IN 2017 YILI FAALİYET RAPORUNA DÖRT ULUSLARARASI ÖDÜL

Alternatif Bank 2017 Faaliyet Raporu, marka değişiminin öne çıkarıldığı konsepti ile Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından düzenlenen ve bu alanda en seçkin uluslararası yarışmalarından biri olan 2017 Vision Awards’da biri altın, toplam dört ödüle layık görüldü.

Florida merkezli LACP tarafından 2001 yılından bu yana düzenlenen Vision Awards’da Alternatif Bank, 2017 Faaliyet Raporu ile Banka Faaliyet Raporları kategorisinde altın ödüle layık görüldü. Alternatif Bank, aynı zamanda tasarım ve yaklaşım alanında bu yıl ilk defa verilen Teknik Başarı Ödülü’nün de sahibi oldu. Ayrıca Türkiye’nin En İyi 20 Faaliyet Raporu ve Avrupa, Orta Asya, Afrika Bölgesi’nin En İyi 80 Faaliyet Raporu arasında yer aldı.

Alternatif Bank’ın 2017 Faaliyet Raporu tasarımı, “Sağlam Temeller Üzerinde Yeni Bir Gelecek” mottosu ile bankanın marka değişiminden yola çıkılarak hazırlandı. Kapak tasarımında, eski ve yeni logo özel bir baskı tekniği sayesinde hareketlendirilerek markanın ABank’tan Alternatif Bank’a dönüşümü vurgulandı.

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Hedeflerimizi büyüttüğümüz ve kurumsal kimliğimizi başarıyla yenilediğimiz bu dönemde alanının en prestijli ödüllerinden biri olan 2017 Vision Awards’da dört ödüle birden layık görülmekten mutluluk duyuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz marka değişimi ile yakaladığımız ivmeyi iş sonuçlarımıza yansıtırken, marka kimliğimize yatırım yapmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Bu yıl 44 farklı sektörden 1000’e yakın firmanın başvurduğu 2017 Vision Awards’da ödüle başvuran kurumlar ilk izlenim, rapor kapağı, hissedarlara mektup, rapor anlatım dili, rapor finansalları, yaratıcılık, mesaj açıklığı ve bilgi erişim kriterleri ile değerlendirildi.

Ayrıntılı bilgi için;
Kaan Ölçer / A&B İletişim
Tel: 0(212) 233 22 38
E-posta: [email protected]

Alternatif Bank Hakkında:
Alternatif Bank Türk bankacılık sektörüne 1991 yılında katıldı. 2013 yılında The Commercial Bank (P.S.Q.C.) yüzde 75 ile bankanın hâkim hissedarı oldu. 2016 yılı sonundaki hisse devrinin ardından The Commercial Bank Alternatif Bank’ın tek sermayedarı haline geldi. Katar’ın ilk özel bankası olan The Commercial Bank, bölgesinde öncü ve saygın bir finans kurumudur. “Kusursuz hizmet” anlayışı ile bankacılık alanındaki uzmanlıklarını 50 danışman şubesi, 1000’e yakın uzman çalışanı aracılığıyla müşterilerine sunan Alternatif Bank, Türk ekonomisinde kısa vadede istihdam ve üretim yaratacak pek çok projeye finansman sağlayarak, reel ekonomiye destek olmayı ve müşterileriyle «beraber büyümeyi» hedeflemektedir. Bankanın konsolide aktif büyüklüğü 31.03.2018 itibarıyla 21,9 milyar TL’dir. www.alternatifbank.com.tr

The Commercial Bank Hakkında:
The Commercial Bank’ın 31.03.2018 itibarıyla toplam aktifleri 146,3 milyar Katar Riyali’ne (QAR) (yaklaşık 165 milyar TL) ulaşmaktadır. Bir ticaret bankası olarak kurumsal, bireysel ve yatırım bankacılığı alanlarında tüm bankacılık hizmetlerinin yanında, Katar’da Diners Club ayrıcalıklarını münhasır olarak sunmaktadır. Bankanın ülke genelinde hizmet veren 29 şubesi ve 179 ATM’si bulunmaktadır. Kurulduğu 1974 yılından bu yana her sene kârlılığını sürdüren bankanın, kuvvetli özkaynakları, teknoloji ve insan kaynakları yatırımları, sürekli büyüme için güçlü yapıyı oluşturmaktadır. İzlediği başarılı büyüme politikası kapsamında, 2013’te Türkiye’de Alternatif Bank’ın çoğunluk hissesini alan The Commercial Bank, 19 Aralık 2016’da gerçekleşen satış ile bankanın yüzde 100 hissedarı olmuştur. Başarılı ürün çeşitlendirme stratejisi Commercial Bank’ın Körfez Ülkeleri İşbirliği Konseyi’ndeki (GCC) etkisini, Umman’da National Bank of Oman (NBO) ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde United Arab Bank (UAB) işbirlikleri ile genişletmiştir. www.cbq.qa