Basın Odası

ALTERNATİF BANK’IN TEFTİŞ KURULU BAŞKANI ÖMER FARUK GÖNENER OLDU

Başarılı finansal sonuçları ve güçlü büyüme performansı ile sektörde öne çıkan Alternatif Bank, Teftiş Kurulu Başkanlığı’na Ömer Faruk Gönener’i atadı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, “İnsan odaklı yaklaşımımızla başta müşterilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımızın memnuniyetini üst seviyede tutabilmek için denetim sistemimizin kusursuz işlemesine büyük önem veriyoruz. Kurumsal yönetişim ilkelerimiz ışığında hedeflerimize emin adımlarla ilerlediğimiz bu dönemde, bankamızın teftiş kurulu başkanlık görevini, bu alanda bilgi ve tecrübesine güvendiğimiz Ömer Faruk Gönener yürütecek. Ömer Faruk Bey’in bankamıza değer katacağına inanıyor, kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.” dedi.

Ömer Faruk Gönener ise,  “Alternatif Bank, ürün ve hizmetleriyle müşterilerine farklılaşan bir bankacılık deneyimi sunma hedefinin yanında kurumsal yönetişim ilkelerine uyum prensibiyle faaliyet gösteriyor. Bu anlayış ışığında, yeni görevimde de dinamik ve deneyimli yönetim kadromuz ile birlikte bankamızı uzun vadeli hedeflerimiz doğrultusunda güvenli bir şekilde daha ileriye taşıyacağımıza inanıyorum.” dedi.

Ömer Faruk Gönener Kimdir?
2002 yılında İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 2003 – 2015 yılları arasında Akbank’ta sırasıyla müfettiş, kıdemli müfettiş ve başmüfettiş olarak görev yaptı. 2018’in Haziran ayına kadar Sabancı Holding’te Sabancı Center Yönetim Direktörlüğü görevini üstlenen Gönener, Haziran 2018’de Alternatif Bank ailesine Tedarikçi ve Gider Yönetimi bölüm yöneticisi olarak katıldı. Gönener, Kasım ayından bu yana da Alternatif Bank Teftiş Kurulu BaşkanIığı görevini yürütüyor.

Ayrıntılı bilgi için;
Kaan Ölçer / A&B İletişim
Tel: 0(212) 233 22 38
E-posta: [email protected]

Alternatif Bank Hakkında:
Alternatif Bank Türk bankacılık sektörüne 1991 yılında katıldı. 2013 yılında The Commercial Bank (P.S.Q.C.) yüzde 75 ile bankanın hâkim hissedarı oldu. 2016 yılı sonundaki hisse devrinin ardından The Commercial Bank Alternatif Bank’ın tek sermayedarı haline geldi.  Katar’ın ilk özel bankası olan The Commercial Bank, bölgesinde öncü ve saygın bir finans kurumudur. “Kusursuz hizmet” anlayışı ile bankacılık alanındaki uzmanlıklarını 50 danışman şubesi, 1000’e yakın uzman çalışanı aracılığıyla müşterilerine sunan Alternatif Bank, Türk ekonomisinde kısa vadede istihdam ve üretim yaratacak pek çok projeye finansman sağlayarak, reel ekonomiye destek olmayı ve müşterileriyle “beraber büyümeyi” hedeflemektedir. Bankanın konsolide aktif büyüklüğü 30.06.2018 itibarıyla 25,6 milyar TL’dir. www.alternatifbank.com.tr

The Commercial Bank Hakkında:
The Commercial Bank’ın 30.06.2018 itibarıyla toplam aktifleri 139,9 milyar Katar Riyali’ne (yaklaşık 188 milyar TL) ulaşmaktadır. Bir ticaret bankası olarak kurumsal, bireysel ve yatırım bankacılığı alanlarında tüm bankacılık hizmetlerinin yanında, Katar’da Diners Club ayrıcalıklarını münhasır olarak sunmaktadır. Bankanın ülke genelinde hizmet veren 29 şubesi ve 179 ATM’si bulunmaktadır. Kurulduğu 1974 yılından bu yana her sene kârlılığını sürdüren bankanın, kuvvetli özkaynakları, teknoloji ve insan kaynakları yatırımları, sürekli büyüme için güçlü yapıyı oluşturmaktadır. İzlediği başarılı büyüme politikası kapsamında, 2013’te Türkiye’de Alternatif Bank’ın çoğunluk hissesini alan The Commercial Bank, 19 Aralık 2016’da gerçekleşen satış ile bankanın yüzde 100 hissedarı olmuştur. Başarılı ürün çeşitlendirme stratejisi Commercial Bank’ın Körfez Ülkeleri İşbirliği Konseyi’ndeki (GCC) etkisini, Umman’da National Bank of Oman (NBO) ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde United Arab Bank (UAB) işbirlikleri ile genişletmiştir. www.cbq.qa