Basın Odası

ALTERNATİF BANK’IN VADİSTANBUL’DAKİ YENİ GENEL MÜDÜRLÜK BİNASI AÇILDI

Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir büyümesine destek olmayı ilke edinen Alternatif Bank, Vadistanbul’daki genel müdürlük binasına taşındı. Bankanın İstanbul’daki 650 çalışanının aynı çatı altında toplandığı, mülkiyeti Alternatif Bank’a ait olan genel müdürlük binası, 11 bin m²’den fazla net alana  yayılan açık ofisleri, modern yaşam alanları ve çevresinde bulunan benzersiz yeşil dokusuyla konforlu bir çalışma ortamı sunmayı hedefliyor.

 Alternatif Bank Genel Müdürlük binasının açılışı, 13 Kasım Salı günü Alternatif Bank Yönetim Kurulu Başkanı Omar Alfardan ve Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür’ün ev sahipliğinde çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

 Marka dönüşümüyle beraber gerçekleştirdiği yeniliklere bir yenisini daha ekleyen Alternatif Bank, iştirakleriyle birlikte tüm çalışanlarını aynı çatı altında bir araya getirerek, Vadistanbul’daki yeni genel müdürlük binasına taşındı. Banka; iç mekanların inşaatına başlandıktan 100 gün gibi çok kısa bir sürede tamamlanan yeni genel müdürlük binasında çalışanlarına, spordan, dinlenme alanlarına çeşitli imkânlar sunarak çalışma konforunu üst düzeyde tutmayı hedefliyor.

 “Marka dönüşümümüzün ardından en büyük değişimlerden biri” 

Marka dönüşümünün ardından, taşınmayla birlikte önemli bir kilometre taşını daha geride bırakarak yeni bir döneme girdiklerini belirten Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “11 bin m²’den fazla net alana sahip yeni genel müdürlük binamız, Vadistanbul gibi prestijli ve sosyal imkânları geniş bir konumda yer alıyor. Bu bakımdan yeni binamızda, eski genel müdürlük binamız ve operasyon teknoloji merkezimizin toplamından daha büyük bir alana sahip olacağız.

Bankamızın yürüttüğü tüm çalışmaların odağında insana verdiğimiz kıymet ve insan odaklı yaklaşımımız bulunuyor. Yaklaşımımızın da temelinde çalışanlarımızın mutluluğu yer alıyor. Bu nedenle yeni binamızı inovatif bir mimari yaklaşımla, açık ofis sisteminde, çalışanlarımızın ihtiyaç ve beklentileri ışığında çok daha konforlu ve modern bir anlayışla tasarlamaya özen gösterdik. Ekip arkadaşlarımızın keyifle çalışacağı ve gurur duyacakları bir genel müdürlük binası olmasını hedefledik. Çalışanlarımız için binamızın her katında geniş dinlenme ve sosyalleşme alanları ayırdık. Kişisel yetkinliklerini çoğaltmalarına imkân sunan ortamı, eğitim salonları, 450 m²’lik fitness salonu, kafe ve geniş teras alanıyla yeni binamız; dünyada geçerli yeşil bina sertifikası olan Leed Sertifikası’na ve çevre hassasiyetimize uygun biçimde inşa edildi. İştiraklerimiz Alternatif Lease ve Alternatif Menkul ile birlikte tüm Alternatif Bank Ailesi olarak etkileşimimizi üst düzeye taşıyarak daha verimli ve yaratıcı işlere imza atacağımıza inanıyorum.”

Kaan Gür, ‘’Genel müdürlük binamıza taşınmamızın hemen ardından yeni ofisimizde Katarlı ve yabancı finans kurumlarından çok sayıda analisti ve temsilciyi de ağırladık. Böylesine zorlu geçen piyasa koşullarında gösterdiğimiz başarılı performanstan etkilenen yatırımcılarla, ülkemizdeki yatırım fırsatlarını değerlendirme fırsatı da yakaladığımız bu buluşma bizleri ayrıca gururlandırdı. Hissedarımız The Commercial Bank ile yakaladığımız sinerjinin yansıması olan ve stratejik önceliklerimizi sembolize eden dönüşümlerimizden biri olan yeni binamızın Türk bankacılık sektörüne ve Alternatif Bank’a hayırlı olmasını diliyorum.’’ diyerek sözlerini tamamladı.

‘’Vadistanbul binamız Türkiye ve Alternatif Bank’a duyduğumuz güvenin bir yansımasıdır’’

Alternatif Bank Yönetim Kurulu Başkanı ve The Commercial Bank Murahhas Azası Omar Hussain Alfardan ise yeni yatırımlarından duydukları memnuniyeti şu sözlerle belirtti: ‘’Türk bankacılık sektöründeki Katar menşeli ilk yatırımcı olarak, Alternatif Bank nezdinde yatırımlarımıza yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Türkiye’ye ve Alternatif Bank’a duyduğumuz güvenin bir yansıması olarak gördüğümüz Vadistanbul Genel Müdürlük binamızın açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Zor dönemlerde birbirlerinin yanında olan iki dost ve kardeş ülke olarak kuvvetlenen stratejik işbirliğine, Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir büyümesine katkı sağlayacak desteklerimize önümüzdeki dönemde de yenilerini eklemek ve fırsatlar yaratmak önceliğimiz olacak. Türkiye’ye yaptığımız yatırımların gelecek dönemde daha da büyüyeceğine ve her iki ülkenin ekonomisine değer katacağına eminiz.’’

Ayrıntılı bilgi için;
Kaan Ölçer / A&B İletişim
Tel: 0(212) 233 22 38
E-posta: [email protected]

 Alternatif Bank Hakkında:
Alternatif Bank Türk bankacılık sektörüne 1991 yılında katıldı. 2013 yılında The Commercial Bank (P.S.Q.C.) yüzde 75 ile bankanın hâkim hissedarı oldu. 2016 yılı sonundaki hisse devrinin ardından The Commercial Bank Alternatif Bank’ın tek sermayedarı haline geldi.  Katar’ın ilk özel bankası olan The Commercial Bank, bölgesinde öncü ve saygın bir finans kurumudur. “Kusursuz hizmet” anlayışı ile bankacılık alanındaki uzmanlıklarını 50 danışman şubesi, 1000’e yakın uzman çalışanı aracılığıyla müşterilerine sunan Alternatif Bank, Türk ekonomisinde kısa vadede istihdam ve üretim yaratacak pek çok projeye finansman sağlayarak, reel ekonomiye destek olmayı ve müşterileriyle «beraber büyümeyi» hedeflemektedir. Bankanın konsolide aktif büyüklüğü 30.06.2018 itibarıyla 25,6 milyar TL’dir. www.alternatifbank.com.tr

The Commercial Bank Hakkında:
The Commercial Bank’ın 30.09.2018 itibarıyla toplam aktifleri 138,7 milyar Katar Riyali’ne (yaklaşık 208 milyar TL) ulaşmaktadır. Bir ticaret bankası olarak kurumsal, bireysel ve yatırım bankacılığı alanlarında tüm bankacılık hizmetlerinin yanında, Katar’da Diners Club ayrıcalıklarını münhasır olarak sunmaktadır. Bankanın ülke genelinde hizmet veren 29 şubesi ve 179 ATM’si bulunmaktadır. Kurulduğu 1974 yılından bu yana her sene kârlılığını sürdüren bankanın, kuvvetli özkaynakları, teknoloji ve insan kaynakları yatırımları, sürekli büyüme için güçlü yapıyı oluşturmaktadır. İzlediği başarılı büyüme politikası kapsamında, 2013’te Türkiye’de Alternatif Bank’ın çoğunluk hissesini alan The Commercial Bank, 19 Aralık 2016’da gerçekleşen satış ile bankanın yüzde 100 hissedarı olmuştur. Başarılı ürün çeşitlendirme stratejisi Commercial Bank’ın Körfez Ülkeleri İşbirliği Konseyi’ndeki (GCC) etkisini, Umman’da National Bank of Oman (NBO) ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde United Arab Bank (UAB) işbirlikleri ile genişletmiştir. www.cbq.qa