Basın Odası

“BİR GÜN CEO” PROGRAMI İKİNCİ YILINDA TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR; FARKLI NESİLLERDEN LİDERLERİN GELECEĞE BİRLİKTE HAZIRLANMASI İÇİN KRİTİK DENEYİM FIRSATI SUNUYOR!

Üst düzey yönetici araştırma ve değerlendirme alanında dünyanın önde gelen kurumlarından Odgers Berndtson’ın “Bir Gün CEO” programı, Türkiye’nin alanında öncü şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle geleceğin lider adayı yetenekleri bir gün süren bir deneyim paylaşımı çerçevesinde bir araya getirmeye devam ediyor. Deneyimle çağdaş bakış açısının bir potada buluştuğu ve kurumsal yaklaşımla akademik öğretilerin harmanlandığı “Bir Gün CEO” programı, yöneticilerin ve lider adaylarının teknolojiyle birlikte değişen ve dönüşen iş ihtiyaçları doğrultusunda karşılıklı bilgi ve deneyim alışverişinde bulunmaları temeline dayanıyor. Nesiller arası diyalog kurarak, tüm nesillerin geleceğin iş dünyasına hazırlanmasına katkı sağlayan program, farklı birikimdeki nesillerin birlikte çalışma kültürü geliştirebilmesine ve yapay zekâyla birlikte dijitalleşen iş dünyasının geleceğini kurmak için gereken düşünsel donanıma erişmeye zemin hazırlıyor.

Geleceğin liderlerini erken aşamada tespit ederek, sürdürülebilir başarı için ihtiyaç duyacakları yetkinlikleri geliştirmeleri ve kritik deneyim kazanmaları amacıyla tasarlanan program kapsamında bu yıl; AXA Sigorta, Baymak, BOSCH, BSH Türkiye, Candy Hoover Group, Deloitte Türkiye, Demirören Holding, Sabancı Holding,  Enerjisa Enerji, Gedik Holding, HSBC Türkiye, İnci Holding, Kale Seramik, KoçSistem, LC Waikiki, Maersk Line, Nobel İlaç, Pernod Ricard, Petrol Ofisi, Türk Hava Yolları gibi alanlarında lider ve dünyada 3 milyona yakın istihdam sağlayan kurum katılırken; Cisco Türkiye, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İş Bankası ve KoçDigital ile BCG gibi kurumlar da programa destek oluyor.

Yeni nesil liderlerden beklentiler değişti

Yapay zekâ ve dijitalleşmeye bağlı olarak robotların iş hayatında yaygınlaşması sebebiyle yöneticilerin hem insanlarla hem de robotlarla birlikte çalışmayı öğrenmeleri gerekecek. Bu anlamda liderlerin karmaşık problemleri çözebilme, yaratıcılık, stratejik ve analitik düşünme, duygusal zekâ ve işbirliği yapma kabiliyetleri yeni dönemde daha da önem kazanacak. Bir Gün CEO programı gençleri önlerindeki bu yeni ve çok bilinmeyenli döneme hazırlamak, iş başında kritik deneyim kazandırmak için iyi bir fırsat sunarken; CEO’lara yeni nesli anlama ve ortak akılı ön plana çıkaran çalışma anlayışıyla geleceğin iş dünyasına hazırlıklı olma imkânı veriyor.

Bir Gün CEO programı 2019 dönemi

“Bir Gün CEO” programı kapsamında 21 üst düzey yönetici ve öğrenci Nisan-Temmuz 2019 döneminde farklı zamanlarda 1’er günlerini bir arada geçirecekler. O döneme kadar,  ağırlıklı uluslararası iş ortakları ile gerçekleştirilen gelişim odaklı farklı atölye çalışmalarından geçecek 2019 programının finalist adayları, katılımcı kurum üst düzey yöneticileriyle de birlikte kritik deneyimler kazanma fırsatı bulacaklar.

Bir Gün CEO Programı kapsamında; 15 Şubat’ta, KoçDigital ve BCG üst düzey yöneticilerinin yönetiminde gerçekleşecek olan atölye çalışmasında finale doğru ilerleyen öğrenciler, bir kurumun dijital dönüşüm sürecini katılımcı kurum CEO’ları ve yönetim kurulu başkanlarıyla deneyimleme fırsatı yakalayacaklar.

4 Nisan’da ise  Baroness Virginia Bottomley’ın da katılacağı etkinlikte finalist öğrenciler açıklanacak. Pek çok farklı workshop ve eğitimle devam edecek programın zirve etkinliğiyse İş Bankası’nın katkılarıyla  15 Nisan 2019 tarihinde İş Sanat Kültür Merkezi’nde  gerçekleşecek.

Geçtiğimiz yıl program çerçevesinde bir araya gelen genç yetenekler ve yöneticilerin geri bildirimleri üzerine yeni boyutlara evirilen programın danışma kurulunda; Odgers Berndtson Türkiye Yönetici Ortağı Ayşe Öztuna Bozoklar, Odgers Berndtson Global’i temsilen başarılı bir kadın yönetici olmanın yanı sıra toplumsal fayda yaratmak adına pek çok STK’nın da yönetim kurulunda aktif görev alan Baroness Virginia Bottomley ile birlikte Güler Sabancı ve Hüsnü Özyeğin yer alıyor.

Odgers Berndtson Hakkında 
1965’te kurulan ve halen 29 ülkede 60+ ofisiyle dünyanın en başarılı kurumlarına uluslararası üst düzey yönetici araştırma/değerlendirme hizmetleri sağlayan Odgers Berndtson, bu kurumları yönetecek ve yönlendirecek olağanüstü yönetim yeteneklerinin seçilmesi ve geliştirilmesine odaklanmıştır.

Yerel pazar bilgisiyle uluslararası en iyi uygulama standartlarının eşsiz bir bileşimini sunan Odgers Berndtson Türkiye, kurulduğu 1998 yılından beri, Türkiye’de faaliyet gösteren ve önde gelen yerli/çokuluslu kuruluşlara CEO/Yönetim Kurulu Danışmanlık Hizmetleri, Üst Düzey Yönetici Araştırma, Değerlendirme ve Gelişim konularında başarıyla hizmet vermektedir.

Profil International
Profil International, 1991’den bu yana, Türkiye’de Stratejik Yetenek Yönetimi çözümlerini, kuruma özel tasarlayarak,  dijital platform ve doğrudan temaslı iletişim temeli üzerine inşa etmiş öncü İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlık şirketidir. Uluslararası en iyi uygulamalar ışığında potansiyel yeteneklerin erken tespit edilmesi, bilimsel araç ve metodolojilerle objektif olarak değerlendirilmesi, kurumların geleceğe hazırlanması sürecinde ihtiyaç duydukları yeteneklerin kazandırılması ve geliştirilmesi hizmetlerini stratejik olarak icra etmektedir. Profil International, güvenilir ve sorumluluk alan paydaşlar ve uluslararası ortakları ile, şeffaflığa ve bilgiye dayalı çalışmalar gerçekleştirmektedir.