Basın Odası

DHL FREİGHT ÇALIŞANLARI VE NİLÜFER BELEDİYESİ, SOKAK HAYVANLARINA MAMA DAĞITTI.

DHL Freight Türkiye, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında Bursa Nilüfer Belediyesi’nin gerçekleştirdiği etkinliklere katıldı. DHL Freight’ın Bursa Şubesi çalışanları, Türkiye Hayvanları Koruma Derneği Bursa Temsilciliği gönüllüleri ve Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü personeliyle birlikte sokak hayvanlarına mama dağıttı. Gerçekleştirilen organizasyonda, sokak hayvanlarının bulunduğu bölgelere toplam 300 kilo mama bırakıldı.

Etkinlikle ilgili bilgi veren DHL Freight Türkiye Genel Müdürü Hasan Kavcı, “Dünya çapında sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü yer alan DHL Freight çalışanları, toplumsal konulara duyarlılığı artırmayı önceliği olarak görüyor. Çevre, hayvan sevgisi, kültür sanat gibi fark yaratabileceğimiz her alanda hayata geçirilen çalışmalara destek oluyoruz. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Haftası kapsamında sokak hayvanlarıyla ilgili farkındalığı artırmak için, Nilüfer Belediyesi’yle işbirliği yapmaktan mutluluk duyduk.” dedi.

 

DHL – Dünyanın Lojistik Şirketi

Lojistik sektörünün lider markası DHL, 220’den fazla bölge ve ülkedeki 350 bin çalışanıyla, global ticaret akışı sağlıyor. Ulusal ve uluslararası parsiyel taşımacılıktan e-ticaret nakliyat ve tedarik çözümlerine, uluslararası ekspres, kara, hava ve deniz taşımacılığından endüstriyel tedarik zinciri yönetimine kadar uzanan geniş bir yelpazede lojistik hizmetler sunuyor. Teknoloji, ilaç, sağlık, enerji, otomotiv ve perakende dahil, büyüyen pazarlara ve endüstrilere özel geliştirdiği çözümleri, kendini kanıtlamış kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı ve gelişmekte olan pazarlardaki rakipsiz konumuyla, “dünyanın lojistik şirketi” olarak tanımlanıyor. DHL, 2016 yılında 57 milyar Euro’nun üzerinde gelir elde eden Deutsche Post DHL Group’un çatısı altında faaliyet gösteriyor.