Basın Odası

ÖĞRENCİLERİNDEN HOCALARININ ANISINA YOĞUN İLGİ “PROF. DR. ALÂEDDİN ASNA YENİ ZAMANLAR VE HALKLA İLİŞKİLER SEMPOZYUMU” 41 BİLDİRİ İLE 25 NİSAN’DA BAŞLIYOR

A&B İletişim’in kurucusu Prof. Dr. Alâeddin Asna anısına Anadolu Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Prof. Dr. Alâeddin Asna Yeni Zamanlar ve Halkla İlişkiler” sempozyumu 25 Nisan’da Eskişehir’de başlıyor.

25 – 26 Nisan’da gerçekleşecek sempozyumda 27 üniversiteden katılan akademisyenler 41 bildiri sunacak. Konuşmacılar bu defa “Post-truth” ve “Halkla İlişkiler” ilişkisini, kültür, siyaset, yeni medya ve etik ekseninde tartışacak.

Sempozyuma Konda Araştırma’nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır ve Teyid.org’un Kurucusu Mehmet Atakan Foça konuk konuşmacı olarak katılacak. Dikkat çekici araştırmalarıyla gündem yaratan Bekir Ağırdır, bu defa “belirsizlik ve karmaşıklık çağında iletişim”e projeksiyon yaparken, Mehmet Atakan Foça “Pinokyolar Çağı’nın Anatomisi” başlıklı konuşmasında post-truth kavramı ve iletişim ilişkisini değerlendirecek.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rasime Ayhan Yılmaz2 gün boyunca 58 akedemisyenin bildiri sunacağı sempozyumun tüm öğrenci ve meslek profesyonellerine açık olduğuna dikkat çekti. Halkla ilişkilerin yerinin ve işlevinin tartışılacağı Post-truth temalı ulusal sempozyumun hedefinin, farklı disiplinlerden uzmanları, uygulayıcıları, akademisyenleri ve öğrencileri bir araya getirmek ve iletişim eğitiminin gelişimine ışık tutacak bir sonuç bildirisi hazırlamak olduğunu söyledi.

A&B İletişim Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Asna ise, Prof. Dr. Alâeddin Asna mesleki konferanslar dizisi ile sektörde iki temel boşluğu doldurmayı amaçladıklarını söyledi. Eğitimin arzı ile sektörün ihtiyaçlarının birbirini desteklemediğini belirten Asna, mesleğin ne yöne evrildiğini irdeleyen, düzenli bir çalışmanın olmadığına da dikkat çekerek konferanslar dizisiyle bu sorunlara ışık tutmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Frig ve Lidya Salonlarında gerçekleştirilecek sempozyumda sunulacak bildirilerin tam metni, sempozyum sonrasında kitap haline getirilecek. Ayrıca Fakülte’den sempozyum süresince canlı yayın yapılacak