Basın Odası

ÖRAV Finlandiya merkezli HundrED oluşumu tarafından dünyadaki ‘’En İyi 100 Eğitim İnovasyonu’’ arasında seçildi!

ÖRAV Finlandiya merkezli HundrED oluşumu tarafından dünyadaki ‘’En İyi 100 Eğitim İnovasyonu’’ arasında seçildi!

Garanti BBVA tarafından kurulan Öğretmen Akademisi Vakfı, dünyanın birçok bölgesinde yenilikçi, etkili ve ölçeklenebilir eğitim uygulamalarını tespit ederek iyi uygulamaların yaygınlaşmasını hedefleyen Finlandiya merkezli HundrED oluşumu tarafından ödüle layık görüldü.

Öğretmen Akademisi Vakfı, tüm dünyadaki yenilikçi, etkili ve ölçeklenebilir eğitim uygulamalarını destekleyen Finlandiya merkezli HundrED oluşumu tarafından eğitimde en etkili ve ölçeklenebilir inovasyonlardan biri seçildi. 180 akademisyenden oluşan jüri ve HundrED Araştırma Ekibi tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ÖRAV, 3488 yenilik arasından seçilen ‘’En İyi 100 İnovasyon’’ arasında yer aldı. Vakıf, 2023 yılında HundrED tarafından yayınlanacak olan İnovasyon Raporu çalışmasında, dünyaya örnek gösterilen kurumlar arasında Türkiye’yi temsilen yer alacak.

Zirvede en yenilikçi 100 kurumun temsilcileri bir araya geldi

Öğretmen Akademisi Vakfı Genel Müdür Vekili Arzu Atasoy, Finlandiya’da gerçekleşen HundrED Eğitim Zirvesi’ne katılarak ödülü aldı. Dünyanın dört bir yanından HundrED Eğitim Zirvesi’ne katılan eğitim profesyonelleri, en etkili eğitim ortakları ve paydaşlar ile de bir araya gelerek nitelikli ve sürdürülebilir bir eğitim ekosistemi için fikir alışverişinde bulundu.

Öğretmen Akademisi Vakfı
Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) öğretmenlerin, geleceğe yön veren kuşakların çağdaş ve sağlıklı bir dünya yaratabilmeleri için yetiştirilmesinde liderlik etmelerine katkı sağlamak amacıyla 2008 yılında Garanti BBVA tarafından kuruldu. Vakıf, aynı zamanda eğitimin en önemli odak noktalarından olan öğretmenliğin; özel bilgi, beceri ve tutum gerektiren bir meslek olarak toplum algısında hak ettiği değere ulaşmasına destek oluyor. 21. yüzyılın gerektirdiği zihinsel, sosyal, duygusal ve dijital becerilere sahip bireylerin yetiştirilmesinde sorumluluk üstlenen öğretmenlerin sürekli gelişimleri için eğitimler tasarlayan ve yaygınlaştıran, atölyeler ve seminerler düzenleyen ÖRAV, bugüne kadar Türkiye’nin 81 ilinde 250.000’den fazla öğretmene ulaştı. ÖRAV’ın devam eden projelerinin yanı sıra, tamamlayıcı bir sürekli eğitim ve bilgi paylaşım platformu olarak kurulan ve bugün tüm eğitimlerin gerçekleştirildiği ‘’eKampüs Uzaktan Eğitim Platformu’’ da düzenli olarak yenilenerek, kullanım kapsamı zenginleştiriliyor. Platformun tüm Türkiye’den 55 binden fazla aktif kullanıcısı bulunuyor.

www.orav.org.tr
https://www.facebook.com/ogretmenakademisivakfi/
https://www.instagram.com/ogretmenakademisivakfi/