Basın Odası

SAĞLIK SİGORTACILIĞINDA STRATEJİK İŞBİRLİĞİ

Aegon Emeklilik ve Hayat ile Acıbadem Sigorta Güçlerini Birleştirdi

Aegon Emeklilik ve Hayat ile Acıbadem Sigorta, özel sağlık sigortacılığı alanında bir işbirliğine imza attı. Anlaşma ile daha fazla kişiye bireysel sağlık sigortası hizmeti sunulması ve pazarın büyütülmesi hedefleniyor.

Planlanan işbirliği modeline göre Aegon, gelişmiş dağıtım kanalıyla pazarlama ve satış faaliyetlerini sürdürürken; sağlık ürünlerine yönelik operasyonel ve altyapısal hizmetler ile bu ürünlerin sigorta risklerinin devrine ilişkin desteği, Türkiye’deki en büyük sağlık hizmeti sağlayıcılarından biri olan Acıbadem Sigorta sunacak.

Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş. Genel Müdürü Uğur Tozşekerli işbirliği hakkında şunları söyledi: “Emeklilik şirketlerine sağlık sigortası satma yetkisinin verilmesiyle değişen yeni mevzuat sayesinde, Aegon olarak sağlık sigortacılığı hizmetleri için gereken lisansı aldık. Sağlık sigortası satışıyla bu alanda da ürün çeşitliliğimizi artırarak yeni bir döneme giriyoruz. Sağlık sigortacılığına olan ilgimizi Acıbadem Sigorta gibi alanında öncü bir şirketle hayata geçireceğimiz yenilikçi işbirliği modeliyle pekiştirmek suretiyle güçlerimizi birleştiriyoruz. Bu sayede, hayat sigortasında geliştirdiğimiz özel ürünlere ek olarak, sağlık alanında da çeşitlilik sağlayarak daha fazla kişiye hizmet vermeyi ve sektör penetrasyonuna katma değer sağlamayı planlıyoruz. Müşterilerimize, özel sağlık sigortası ürünlerini Aegon güvencesi ve kalitesiyle; sağlık sigortacılığı operasyonlarını ve teminat güvencesini Acıbadem Sigorta ile memnuniyet odaklı ve sürdürülebilir hizmet anlayışıyla “senCard” çatısı altında sunacağız.” dedi.

Acıbadem Sigorta ve Hayat Sigorta A.Ş. CEO’su Gökhan Gürcan ise süreci, “Sağlık ve sigortacılık sektörüne karşı verdiğimiz önemin bir yansıması olan senCard Üyelik Programı ile tüm konsantrasyonumuz sigortacı kimliğimizin dışındaki değer önermelerimizi tek bir ekosistemde bir araya getirmek ve en nihayetinde, tüm paydaşlarımızın “sağlıklı ve mutlu yaşam danışmanı” olabilmek. İşte bu amaçla en güçlü olduğumuz yönlerimizi prestijli sigorta şirketleri ile paylaşan, onların da kendi bilgi birikimlerini bizimle paylaşmasına vesile olacak senCard Üyelik Programı’na; sektörün güvenilir ve hizmet odaklı oyuncusu Aegon’un da katılmasından memnuniyet duyuyoruz. Bu işbirliği ile hedefimiz sadece pazarı genişletmek ve pazar paylarımızı arttırmak değil; ezber bozan uygulamaları hayata geçirerek, ekonominin üzerindeki sağlık yükünü hafifletmek. Aegon ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğiyle, sağlık sektörüne büyük katkılar sunacağımıza inanıyoruz.” sözleriyle özetledi.

Acıbadem Sigorta hakkında: 1992 yılında kurulan Acıbadem Sigorta, Türkiye’nin dört bir yanındaki bireysel ve kurumsal müşterilerine,  600 çalışan, 11 bölge müdürlüğü, 4.500ü aşkın anlaşmalı kurum ve çok sayıda acente ve broker ile hizmet vermektedir. Sağlık sigortacılığında uzmanlaşmış Acıbadem Sigorta, Türkiye’de sektörün büyümesine, farklı ve değişik yaklaşımları ile hem toplumsal sigorta bilincini hem de sağlıklı yaşamı destekleyen uygulamalar geliştirmeye, sigortacılık ürünlerini ve hizmetlerini toplumun tüm kesimlerine ulaştırmaya odaklanmaktadır. Acıbadem Sigorta, tecrübesini, bilgisini, imkanlarını, müşterilerine doğru çözümleri sunmak, olumlu bir deneyim yaşatmak ve onların, aileleri ile birlikte geleceğe güvenle bakmalarını mümkün kılmak için kullanmaktadır. 2013 yılındaki hisse devrinin ardından, Malezya Hükümetinin stratejik yatırım fonu olan Khazanah Nasional Berhad’ın sigorta yatırım kolu Avicennia Capital  tüm hisselerin sahip olmuştur.

 İletişim Bilgileri

Adres    : Küçükbakkalköy Mah. Başar Sok. No:20 34750 Ataşehir – İSTANBUL
Telefon  : 0216 571 55 48
E-Mail    : [email protected]

www.acibademsigorta.com.tr

Aegon Hakkında:
Aegon, Amerika, Avrupa ve Asya’da 20’den fazla ülkede faaliyet gösteren şirketleri ve 29 binden fazla çalışanı ile hayat sigortası, emeklilik ve fon yönetimi alanlarında dünyada lider konumda bulunan şirketlerden biridir. Hollanda merkezli Aegon, milyonlarca müşterisinin finansal geleceklerini güvence altına almalarına yardımcı olmak için yenilikçi ve ihtiyaç odaklı yaklaşımı ile en uygun çözümleri sunar.

2008 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren Aegon Türkiye’nin, ülke çapında hizmet veren şube ve bölge müdürleri ile 700’e yakın çalışanı bulunmaktadır. Toplam prim üretiminde 8. sırada, birikim ürünleri ve yeni iş prim üretiminde 1. sırada yer alan Aegon Türkiye; ihtiyaç ile müşteri odaklı ürün ve hizmet anlayışıyla sektörde ilklere imza atan hayat sigortası şirketidir. 

İletişim Bilgileri 

Adres    : Kozyatağı Mah. Sarı Kanarya Sok. K2 Plaza No:14 34742 Kadıköy – İSTANBUL
Telefon  : 0216 579 79 66
E-Mail    : [email protected] 

www.aegon.com.tr